Re:  Kůrovec je velmi užitečné strašidlo
Autor : Petr Zima , 08.02.07  10:20

V ůvodu - nejsem ekologista. Jinak, když se podíváte, co se v našich lesích děje ( nejen na Šumavě), tak ovšem slova o lesáckých loby nejsou tak daleko od pravdy. Viz. také pokřik dřevařů - pilařů ještě před vichřicí, jak zaniknou atd. , když LČR mají momentálně vypovězené smlouvy s těžaři. V životě se v lesích netěžilo tolik dřeva, jako se to děje nyní. Viděl jsem mnoho polomů teď po vichřici a musím říct, že jsou hlavně tam, kde bylo těženo již předtím. Nejsem odborník, ale mám oči. Nelze dnes projet silnicí, která vede lesem, abyste nenarazily na skládky dřeva, vytahané bláto  na silnici z hlubokých rýh po traktorech, denně potkávánm desítky kamionů se dřevem. Tak mi nic neříkejte o ziscích a tudíž i zájmech dřevařských firem. A po vichřici mají zase hned zakázky a je po křiku.  Vím, že se to úplně netýká Šumavy, ale chtěl bych jen říct, že sl. Matějková neuvádí jen demagogické polopravdy. Je otázka, co chce kdo vidět, uznat a nevidět, protože apriori má jiné stanovisko. Ve slušné diskuzi by ovšem měl každý uznat i pravdu toho druhého, tam kde ji opravdu má.
ZpětReakce